KREDYTY BANKOWE ONLINEZdarzają się sytuacje, kiedy w portfelu lub na koncie nie mamy pieniędzy, a czekają nas nagłe wydatki. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na kredyt. W chwili obecnej o wsparcie możemy zwrócić się do banku lub firmy pożyczkowej. Jakie są propozycje banków, a jakie firm pożyczkowych?
Oferta banków
Wśród kredytów bankowych do najbardziej popularnych należą:
- gotówkowy;
- odnawialny.
Kredyt gotówkowy nazywany jest także kredytem konsumpcyjnym. Mogą go otrzymać osoby, które osiągają stałe dochody. Źródłem tych dochodów może być umowa o pracę, renta, emerytura. Decydując się na kredyt gotówkowy przed podpisaniem umowy powinniśmy zapytać, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Pozwoli to nam zorientować się w całkowitym koszcie kredytu. Kredytów gotówkowych udzielają wszystkie banki.
Kredyt odnawialny otrzymają natomiast tylko te osoby, które w danym banku mają założone konto osobiste. Kredyt ten jest bowiem przypisany do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jego wysokość zależy od miesięcznych wpływów na rachunek. Maksymalna wysokość kredytu odnawialnego to trzykrotność naszych dochodów.
Pożyczka z parabanku
To szansa na dodatkowe pieniądze dla osób, którym bank nie udzielił kredytu z powodu braku zdolności kredytowej lub nieterminowego spłacania wcześniejszych kredytów. Pieniądze z firmy pożyczkowej mogą otrzymać także osoby, które wprawdzie osiągają stałe, czasem nawet wysokie dochody, ale nie mogą ich udokumentować. Będą to wszystkie osoby, które pracują na czarno. Osobom tym żaden bank nie zdecyduje się udzielić nawet bardzo niskiego kredytu.
W firmie pożyczkowej pieniądze można otrzymać niemal od ręki. Wniosek o pożyczkę mamy możliwość złożyć za pośrednictwem Internetu (może być konieczne wysłanie SMS-a,) lub też umówić na osobiste spotkanie z przedstawicielem firmy dzwoniąc pod jej numer telefonu. Firmy pożyczkowe prowadzą intensywną kampanię reklamową w różnych mediach, znalezienie numeru telefonu nie będzie więc żadnym problemem. W ofercie firm pożyczkowych znajdują się między innymi bardzo szybkie pożyczki tak zwane chwilówki. Szybkie udzielenie kredytu gotówkowego sporo jednak kosztuje.

KREDYTY BANKOWE PRZEZ INTERNETKonsolidacja zadłużenia
Posiadanie długu w wielu różnych miejscach może być stresujące i trudne do śledzenia. Jeśli masz problemy z zarządzaniem swoimi pieniędzmi lub jesteś winien kilku kartom kredytowym, przechowujesz karty lub kredyty, możesz rozważyć konsolidację swojego zadłużenia z jedną miesięczną płatnością.
Co to jest konsolidacja długów?
Konsolidacja zadłużenia ma miejsce wtedy, gdy zaciągasz wszystkie zaległe długi i łączysz je w jedną pożyczkę o stałej, niższej, łatwiejszej w zarządzaniu stopie procentowej i, w wielu przypadkach, niższych miesięcznych spłatach. W przypadku starannego zarządzania krótkoterminowa pożyczka osobista może pomóc w złagodzeniu obciążenia finansowego.
Zarabianie na długach
Jeśli czujesz się zestresowany finansowo, nie czekaj, aż sytuacja poprawi się sama. Najlepiej porozmawiać ze specjalistą finansowym wcześniej niż później. Oprócz obciążenia finansowego zadłużenie może być również emocjonalne - ale jest kilka kluczowych kroków, które możesz podjąć, aby złagodzić presję.
Ustaw budżet.
Pierwszym krokiem jest zaprzestanie wydawania pieniędzy na niepotrzebne wydatki. Wypracuj miesięczne niezbędne informacje, takie jak czynsz / spłata kredytu hipotecznego, rachunki i artykuły spożywcze, a także określ budżet. Wszystko, co pozostało, można zaoszczędzić lub nałożyć na spłatę długu. Na początku może to wymagać odrobiny dyscypliny, ale gdy tylko zaczniesz nabierać nawyku śledzenia kosztów, powinno stać się ono drugą naturą. Oznacza to, że za każdym razem, gdy idziesz do supermarketu lub tankujesz benzynę, zapisz ją. Pod koniec miesiąca będziesz mieć lepsze pojęcie o tym, gdzie idą twoje pieniądze.
Przeanalizuj swoje finanse
Następnie przeanalizuj swoje finanse. Porównaj swoje podstawowe wydatki z dochodami, a zobaczysz, ile możesz sobie pozwolić na spłatę każdego miesiąca. Biuro Porad Obywatelskich doradza w identyfikacji priorytetowych długów - tych, które mają najpoważniejsze konsekwencje, takie jak utrata domu - i wypłacenie ich w pierwszej kolejności. Obejmują one:
kredyt hipoteczny lub czynsz
rachunki za gaz i energię elektryczną
podatek lokalny
kary sądowe
pomoc dzieciom
podatek dochodowy lub VAT.
Licencja telewizyjna.
Po sporządzeniu listy swoich długów i uszeregowaniu ich według priorytetu możesz pracować nad rozwiązaniem najbardziej palących problemów. Możesz zdecydować się na spłatę karty kredytowej, ponieważ ma ona najwyższą stopę procentową, lub możesz zmniejszyć hipotekę, ponieważ kara za niewykonanie zobowiązania jest najtrudniejsza.
Porozmawiać z kimś
Jeśli twoje wydatki są większe niż twoje dochody i nie możesz obsłużyć całego zadłużenia lub jeśli czujesz się przytłoczony w jakikolwiek sposób, porozmawiaj z kimś. Zadzwoń do zainteresowanych firm i wyjaśnij im okoliczności. Nie pozwól, aby poczucie wstydu lub zakłopotania powstrzymało Cię od podejmowania działań - nie jesteś jedyną osobą, która doświadcza trudności finansowych. I najlepiej jest przejąć kontrolę i najpierw nawiązać połączenie, a nie lękać się za każdym razem, gdy dzwoni telefon.
Istnieje wiele organizacji dostępnych do kontaktu online, które są skonfigurowane, aby pomóc ludziom w tej sytuacji.
StepChange to zarejestrowana organizacja charytatywna zajmująca się udzielaniem bezpłatnych i poufnych porad dotyczących zadłużenia.
Citizens Advice Bureau oferuje bezpłatne, niezależne i poufne porady.
Narodowy Debtline daje bezpłatne i poufne informacje, a także wysłać Ci darmowy pakiet informacyjny, aby pomóc Ci zacząć rozwiązania swój dług.Jedną z opcji, którą można rozważyć, jest konsolidacja zadłużenia z osobistą pożyczką od Tesco Bank..

Kreator stron internetowych - przetestuj